Поточні курси

16.09.2024

Курс ознайомить з фундаментальними аспектами мікробіології, вірусології та імунології, з акцентом на їх взаємозв'язок і роль у патологічних процесах. Зокрема, вивчатиметься структура та фізіологія мікробів, біологічні властивості вірусів, структура імунної системи та формування імунної відповіді, методи діагностики інфекцій. також він надасть теоретичну основу для роботи в галузі епідеміології, інфекційних захворювань та біотехнології.

Курс орієнтовано переважно на бакалаврантів, які хочуть працювати на стику біології та лабораторної діагностики. Буде викладатися командою викладачів з різних університетів.

Очікувана кількість учасників – 60.

Стипендія:  30 стипендій по 400 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 2 вересня 2024 включно (продовжено до 9 вересня включно)

 

16.09.2024

Цей курс присвячений основним методам статистичного аналізу та представлення даних, які використовуються в біології. Він навчить правильно розраховувати довірчі інтервали для значень, будувати та використовувати калібрувальні криві, порівнювати середні значення вибірок, проводити статистичні тести та дисперсійний аналіз (ANOVA), обирати, який тест використовувати для аналізу, знаходити параметри для рівнянь нелінійний регресії, а також представляти дані в чіткій та зрозумілій формі. Всі розглянуті статистичні тести широко використовуються в наукових публікаціях в галузі біологічних наук. Курс також містить розділ, присвячений плануванню експериментів, і підходами до побудови графіків для статей у міжнародних наукових журналах.

Курс складається з 11 лекційних та 4 семінарських/практичних занять. Для семінарських занять студенти будуть поділені на 2 групи.

Всі заняття проводитимуться українською мовою.

Курс орієнтовано на студентів спеціальності 091 Біологія та суміжних спеціальностей.

Очікувана кількість учасників – 50.

Стипендія:  25 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 9 вересня 2024 включно

Докладніше

01.08.2024

Цей практичний курс надає підготовку з біоінформатичного аналізу експресії генів, зосереджуючись на аналізі РНК-секвенування з використанням R, R Studio та різних пакетів R. Крім того, курс знайомить з основними концепціями аналізу РНК-секвенування поодиноких клітин.

Всі наші викладачі є практикуючими біоінформатиками, які виконують біоінформатичні аналізи в рамках своїх робочих обов'язків або академічних досліджень. Їхній досвід викладання ґрунтується на їхній професійній діяльності та попередньому досвіді викладання на курсах НУО "Геноміка UA".

Кожне заняття складається з 30-хвилинної вступної лекції та 90-хвилинного практичного заняття. Під час цих занять студенти будуть займатися аналізом реальних даних під керівництвом інструктора, брати участь в інтерактивному оцінюванні та матимуть можливість ставити запитання.

Курс починається з R boot camp, який знайомить новачків з мовою програмування R та R Studio, а також слугує повторенням для тих, хто вже знайомий з R. Після цього курс охоплює низку тем, включаючи основи аналізу експресії генів, просунуті підходи до роботи з R, диференціальний аналіз експресії за допомогою DESeq2, візуалізацію даних, функціональний аналіз та аналіз транскриптомів поодиноких клітин.

Курс завершується підсумковим оцінюванням у формі тестів з декількома варіантами відповідей.

Крім того, курс включає командний проект, в якому студенти аналізують дані експресії з загальнодоступного набору даних, починаючи з матриці прочитань. Викладачі надають набір даних та об'єднують студентів у невеликі групи по 2-3 учасники. Кульмінацією курсу є дві заключні сесії, зосереджені на студентських презентаціях та зворотному зв'язку від викладачів. Хоча ці міні-проекти не оцінюються, успішні команди отримають додаткові сертифікати від ГО "Геноміка UA", підписані викладачами.

Всі тренінги проводитимуться українською мовою, але оскільки біоінформатика документується англійською мовою, а в цій галузі використовується усталена англійська термінологія, на кожній сесії буде надано необхідну довідкову інформацію.

Тривалість курсу - 30 годин. 

Очікувана кількість учасників – 50.

Стипендія:  25 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 23 липня 2024 включно.

Детальніше