Гістологічні методи в науках про життя
Курс передбачає вивчення сучасних гістологічних методів у біомедичних дослідженнях. До них відносяться гістохімічні, імуногістохімічні/імунофлуоресцентні, FISH, методи фарбування in vivo. Метою курсу є ознайомлення та практичне застосування гістологічних методів в науках про життя для їх релевантного застосування в біологічних та медичних дослідженнях.
Отримання сертифікату буде можливе після успішної здачі іспиту 15 лиистопада 2024р.
Перед здачею іспиту вам потрібно буде зареєструватися.
В першому відео курсу "Гістологічні методи в науках про життя" пояснюється навіщо потрібен гістологічний метод в наукових дослідженнях, робиться нарис історії розвитку і становлення гістологічної техніки, розповідається про загальні питання розміщення, організації та інфраструктури гістологічної лабораторії, її обладнання, безпека роботи, документація і облік. Проводиться візуальний огляд гістологічної лабораторії.
В даному відео демонструється методика збору та фіксації зразків, описується метод інфільтрації та заливки матеріалу у парафінові блоки, розповідається про особливості гістопроцессінгу нефіксованого матеріалу, мікротомію.
В лекції розповідається про загальні принципи техніки гістологічного забарвлення, надано основні рецептури приготування гематоксиліну, описуються основні техніки гістологічного фарбування: гематоксилін-еозином, PAS метод, трихромні забарвлення, за Романовським-Гімзою, перелічені методи забарвлення сполучної та нервової тканини, ензимогістохімія.
В лекції розповідається про основні принципи імуногістохімічного та імунофлюоресцентного методів відуалізації. Наведені приклади застосування цих методів. Проведена демонстрація імуногістохімічного дослідження.
В лекції розповідається про основні виклики, пов'язані з гістотехнічною обробкою твердих тканин та імплантних матеріалів. Надана інформація про методи гістопроцесінгу недемінералізованої кісткової тканини, способи забарвлення, особливості імуногістохімічного дослідження. Проведена демонстрація підготовки до декальцинації.
В лекції розповідається про історію виникнення та основні принципи методу флюоресцентної та хромогенної гибридизації in situ. Наведені приклади застосування цих методів. Проведена демонстрація флюоресцентної гибридизації in situ на гістологічному матеріалі.
Лекція присвячена огляду сучасних молекулярних методів, які застосовуються до гістологічних зразків: імуногістохімія, імунофлюоресценція, гібридізація in situ, ПЛР. Робиться акцент на пробопідготовці, наводяться окремі приклади застосування у наукових дослідженнях. TUNEL assay: принцип методу, протокол, приклади використання.
В даному відео дається короткий опис будови світлооптичного та флюоресцентного мікроскопів, розповідається про принципи їх роботи. Демонструється робота на мікроскопі AXIO Imager A2 у світлооптичному та флуоресцентному режимі, наведено приклад обробки отриманих зображень у програмі ZEN.
Фінальний тест буде проведено 15 листопада 2024р. й за його результатами буде надано сертифікати про проходження курсу. Після цього він буде доступний для самоконтролю.
• Bancroft’s theory and practice of histological techniques, 2012. 7th ed. Elsevier.
• Lillie, R.D., Fulmer, H.M., 1976. Histopathologic technic and practical histochemistry, fourth ed. McGraw-Hill, New York.
• Warford A., Nadège Presneau. Molecular Diagnostics. Oxford University Press, 2019
• Пошук гістологічних забарвлень онлайн: https://www.stainsfile.com/
• Пошук імуногістохімічних і гістологічних методик онлайн https://www.ihcworld.com/