Життєвий цикл дослідницького проєкту
Мета курсу – дати знання про основні етапи реалізації ідеї, планування і виконання експериментальної частини наукового проекту: підготовка до досліджень, підбір і постановка методів, дизайн та планування окремих експериментів, розширення досліджень для обґрунтування молекулярних механізмів, які лежать в основі отриманих біологічних ефектів. Практична частина буде включати підготовку проєкту згідно власної ідеї, але з видуманими результатами, що підтверджують ідею. Окремо будуть представлені основні навички і вміння, які необхідні для успішного виконання досліджень (використання лабораторного обладнання, розрахунки наважок, приготування розчинів, підбір умов визначення активностей ферментів, ведення лабораторного журналу, тощо), а також підготовки звіту про виконану роботу з можливим продовженням у вигляді публікації у науковому журналі. Частина практичних занять буде проходити у вигляді демонстрації практичного виконання роботи у лабораторії.
Розглядаються основні етапи реалізації наукового проекту від виникнення і перевірки ідеї до друку публікації за результатами комплексного дослідження.
Цікаві ефекти, отримані під час наукових досліджень, можуть бути використанні для виникнення гіпотези. Логічний і послідовний розвиток гіпотези може призвести до цікавих відкриттів.
Графічне представлення результатів досліджень. Порівняння груп і опис ефектів. Формування висновків.
Опис обладнання для проведення гомогенізації. Технологія і правила проведення гомогенізації гомогенізації, з подальшим отриманням супернатанту. Приготування калібрувальної кривої для визначення концентрації білка. Визначення опричної густини калібрувальних і дослідних проб. Обрахунок концентрації білка за калібрувальним графіком.
Приготування суміші для визначення активності. Теоретичні аспекти роботи, дотримання правил. Безпосереднє визначення зміни оптичної густини реакційної суміші.
Типи графіків і їх використання.
Реактиви з каталогу/сайту постачальників і банок. Приготування розчинів.
Правил роботи з обладнанням. Заповнення зошита. Зважування реактивів. Робота в команді.
Визначення умов проведення вимірювань і склад середовища. Розрахунок стокових розчинів.
Підбір об’ємів супернатанту. Обрахунок активності.