Впродовж вересня-листопада 2024 року проводились онлайн-курси DAAD:
- Медична генетика,
- Мікроби, віруси та інфекції,
- Мистецтво презентації та м’які навички,
- Статистика та візуалізація даних в науках про життя
- Вищі функції центральної нервової системи.
Всього на курси зареєструвалось понад 500 студентів. Найбільше – з університетів Києва, Харкова, Львова та Івано-Франківська.
На курсі Медична генетика, який викладала доцент Наталія Матійців з Львівського національного університету ім. І. Франка, слухачі мали можливість отримати знання щодо організації геному людини, механізмів функціонування генів і хромосом в організмі людини в нормі і за хромосомних та генних мутацій. Було розглянуто різні типи успадкування; застосування сучасних методів діагностики, застосування біомедичних баз даних. Практичне застосування різних генетичних методів діагностики розглянемо на прикладі конкретних клінічних випадків з практики медико-генетичного консультування.
На курсі Мікроби, віруси та інфекції слухачі мали можливість ознайомитись з фундаментальними аспектами мікробіології, вірусології та імунології, з акцентом на їх взаємозв'язок і роль у патологічних процесах. Матеріал розрахований на студентів-бакалаврантів біологічних спеціальностей, але може буде цікавий також молодим дослідникам - біологам та медикам для розширення наукового погляду на бактерії, віруси, імунітет та використання імунологічних методів в діагностиці інфекційних захворювань. Цей курс викладався командою викладачів з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (проф. Марія Байляк, доц. Дмитро Господарьов та доц. Олександра Абрат) та Інституту біохімії ім. О.В Палладіна НАН України (проф. Денис Колибо)
Курс Мистецтво презентації та м’які навички фокусувався на тому, як студентам успішно презентувати себе та власні ідеї. Він сприяє розвитку навиків з: розробки успішної презентації для різної цільової аудиторії; управління власними ресурсами задля успішного їх працевлаштування; роботи з соціальними мережами. Під час вивчення курсу студенти освоїли корисні інструменти для візуалізації матеріалів, розвинуть навички самопрезентації та презентування власних ідей. Його викладала команда викладачів з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (проф. Валентина Якубів, доц. Ірина П’ятничук та доц. Антоніна Томашевська)
На курсі Статистика та візуалізація даних в науках про життя було розглянуто основні методи статистичного аналізу та представлення даних, які використовуються в біології, правильність розраховувати довірчі інтервали для значень, будувати та використовувати калібрувальні криві, порівнювати середні значення вибірок, проводити статистичні тести та дисперсійний аналіз (ANOVA), обирати, який тест використовувати для аналізу, знаходити параметри для рівнянь нелінійний регресії, а також представляти дані в чіткій та зрозумілій формі. Всі розглянуті статистичні тести широко використовуються в наукових публікаціях в галузі біологічних наук. Курс також містив розділ, присвячений плануванню експериментів, і підходами до побудови графіків для статей у міжнародних наукових журналах. Курс підготувала й викладала команда з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника - Дмитро Господарьов, Віктор Гусак та Володимир Швадчак.
Курс Вищі функції центральної нервової системи дозволив наблизитись до розуміння складних фізіологічних механізмів та процесів, що лежать в основі психічної діяльності людини. Студенти моли можливість зрозуміти структуру та функції центральної нервової системи, а також взаємозв'язок його різних відділів мозку з психологічними процесами, такими як пам'ять, мовлення, увага, мотивація та поведінка. Курс також охоплює вивчення впливу емоцій, стресу та інших факторів на функціонування мозку та поведінку людини. Важливою частиною курсу був аналіз адаптаційних механізмів організму, включаючи стресову реакцію та адаптацію до змін у середовищі. Учасники також дослідили психічне здоров'я та його вплив на поведінку, включаючи розгляд різних психічних розладів та їх взаємозв'язок з функціонуванням нервової системи. Цей курс був спільним проектом доц. Оксани Іккерт з Львівського національного університету імені Івана Франка та проф. Олени Севериновської з Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
По завершенню курсів студенти отримали сертифікати, які зможуть використати у своєму університеті та перезарахувати компетентності, набуті у процесі неформальної освіти.
150 слухачів цих курсів було підтримано стипендіями від ДААД у розмірі від 200 до 400 Євро (в залежності від тривалості курсу). В першу чергу стипендії було надано студентам, які змушені були покинути власну домівку, студентам-напівсиротам або чиї батьки воюють в лавах ЗСУ, студентам з малолітніми дітьми.