Володимир Швадчак

Співробітник Прикарпатського національного університету (Івано-Франківськ). Вчений ступінь (PhD) отримав у 2009 році по спеціальності "Науки про життя  – молекулярні та клітинні аспекти біології" на фармацевтичному факультеті університету Страсбурга, де займався розробкою сольватохромних флуоресцентних міток для вивчення взаємодій протеїнів. Після аспірантури працював постдоком в Інституті Біофізичної Хімії товариства Макса Планка (Німеччина) та Університеті Твенте (Нідерланди) вивчаючи молекулярні основи хвороби Паркінсона. В 2015 році переїхав до Праги й почав працювати в Інституті Органічної Хімії та Біохімії де згодом керував невеликою групою що займалась розробкою інгібіторів росту амілоїдних фібрил під час хвороби Паркінсона.

3 2021го викладає в Прикарпатському Університеті (Івано-Франківськ) біофізику та інструментальні методи на кафедрі Біохімії та біотехнології.

Наукові інтереси: флуоресцентні барвники, вивчення взаємодій протеїнів in vitro, розробка інгібіторів реакцій протеїнів та вивчення молекулярних та кінетичних механізмів їх дії, хвороби пов'язані з утворенням амілоїдних фібрил.

 

Вибрані публікації

FRET-based assay for intracellular evaluation of α-synuclein aggregation inhibitors.Galkin, M., Priss, A., Topcheva, O., Yushchenko, D. A. and Shvadchak, V. V. (2021)J Neurochem, 159, 901-12

Rationally designed protein-based inhibitor of α-synuclein fibrillization in cells.Priss, A.,Afitska, K.,Galkin, M.,Yushchenko, D. A., Shvadchak, V. V., (2021) J Med Chem, 64, 6827-6837

Inhibition of α-synuclein amyloid fibril elongation by blocking fibril ends. Shvadchak, V., Afitska, K., Yushchenko, D. (2018) AngewChem 57, 5690-94

Повний список: https://orcid.org/0000-0001-8302-8073

 

Контакти

volodymyr.shvadchak@pnu.edu.ua

Курси

Об'єм курсу: 7 лекційних занять, 4 семінарських заняття

Лекції: Володимир Швадчак

Семінари: Володимир Швадчак, Іван Музальов

Об'єм курсу: 4 лекційних заняття, 4 семінарських заняття

Лекції: Володимир Швадчак

Семінари: Володимир Швадчак

Об'єм курсу: 4 лекційні заняття

Лекції: Володимир Швадчак, Юрій Ковальчук, Ніна Бондаренко

Реєстрація до 23 квітня 2023 включно (завершена)
Розподіл на групи
1: Аспіранти та викладачі ( МІМ_А, MIM_T)
2: Магістранти (MIM_M), та бакалавранти 3-4 курсу біологічних спеціальностей (частина підгрупи MIM_B)
3: Бакалавранти 1-2 курсу (частина підгрупи  МІМ_В) та студенти не біологічних спеціальностей (МІМ_N)

Іспит

В понеділок, 3 липня 2023р, відбудеться онлайн-іспит з курсу "Мікроскопія та інструментальні методи в біології"

У вас буде можливість пройти його в зручний для вас час між 16:00  та 21:00

Це тест з 40 запитань на відповіді буде надано 90хв.

 

Посилання на початок іспиту https://forms.gle/Phar3pJtmd45T3dd9

Воно буде активовано о 16й годині 03-07-2023.

За цим посиланням вам потрібно буде ввести в форму ваші дані. Після її відправки розпочнеться відлік часу й ви отримаєте посилання на форму з запитаннями. ЇЇ потрібно буде надіслати не пізніше 21:00 і не пізніше ніж через півтори години після отримання посилання на неї.

Приєднання до Zoom не обов'язкове. Питання складено так що іспит можна без проблем проходити з телефону. В іспиті буде кілька задач для розв'язку яких може спотребитися листок паперу та калькулятор.