Інструментальні методи
Цей курс ознайомить вас з основними інструментальими методами біофізики та молекулярної біології. Його основною ціллю є розповісти які задачі можна вирішувати кожним з методів і навчити правильно обирати найлегший та найефективнший підхід для отримання відповіді на конкретне запитання. На практичних заняттях особлива увага буде приділена плануванню простих експериментів заснованих на флуресценції та круговому дихроїзмі а також обробці реальних експериментальних даних отриманих в таких експериментах.
Об'єм курсу: 4 лекційних заняття, 4 семінарських заняття
Лекції: Володимир Швадчак
Семінари: Володимир Швадчак
Основи флуоресценції. Флуорофори. Яскравість. Сольватохромізм. Мічення протеїнів органічними барвниками. Флуоресценція триптофану та інші природін флуорофори. FRET і його застосування для вивчення взаємодій протеїнів. Анізотропія флуоресценції.
Електрофорез протеїнів та олігонуклеотидів. DLS. FCS. CD спектроскопія в вивченні структури протеїнів. Інфрачервона спектроскопія.
ЯМР. Спін. Мічення протенів 13C і 15N. ЯМР для структурного аналізу протеїнів. Твердотільний ЯМР. ЕПР і вільні радикали. Ренгеноструктурний аналіз протеїнів. Кристалізація протеїнів.
Принципи HPLC (ВЕРХ), препаративна та аналітична хроматографія. Типи колонок. Іонообмінна хроматографія. Витісна хроматографія (SEC). Мас-спектроскопія. LC-MS. ESI, MALDI та інші методи іонізації. Типи детекції маси іонів. Фрагментація. LC-MS в протеоміці.
Квантовий вихід флуоресценції.
Вивчення протеїн-мембранної взаємодії використовуючи флуоресценцію триптофану.
Прості задачі на концентрації розчинів.
Характеризування протеїн-мембранної взаємодії використовуючи CD спектроскопію (обробка даних експерименту).
Задачі на розрахунок концентрації по поглинанню світла та на мічення протеїнів.
Kd-3.zip (84.58 KB)
Визначення ІС50 інгібітора на основі масиву реальних кінетичних даних.
Визначення часток протеїнів у розчині по SDS-PAGE (скан). Вибір градієнту для хроматографічного експерименту. Приклади мас-спектрів.
Alexander P. Demchenko "Introduction to Fluorescence Sensing"
Василь Пивоваренко "Абсорбційна та флуоресцентна спектроскопія органічних сполук"
Advances in Protein Molecular and Structural Biology Methods (2022) https://doi.org/10.1016/C2020-0-03170-1 (Розділи 7, 8, 10, 12, 14, 16, 20, 21)
Пояснення про відображення похибок на графіках. Geoff Cumming, Fiona Fidler, David L. Vaux, Error bars in experimental biology. JCB. (2007) https://rupress.org/jcb/article-pdf/177/1/7/1329781/jcb_200611141.pdf