Онлайн курси для українських студентів біологічних спеціальностей

Онлайн курси для українських студентів біологічних спеціальностей

Війна перервала навчання в багатьох університетах України. Чимало студентів і викладачів змушені були залишити свої міста, внаслідок чого деякі курси не викладались на достатньому рівні чи взагалі не викладались.

Наш проєкт має на меті підтримати студентів біологічних спеціальностей, які продовжують навчання в Україні, незважаючи на війну. Ми пропонуємо   безкоштовні інтерактивні онлайн-курси з біологічних та суміжних спеціальностей українською мовою. Проєкт був розроблений за ініціативи професора Ольги Гаращук, директорки інституту фізіології університету м. Тюбінгену (Німеччина), і об'єднує зусилля 20 викладачів з 10 українських, 3 німецьких та 2 інших європейських університетів.  10 українських університетів-партнерів погодилися зараховувати наші онлайн-курси як частину своїх навчальних програм. Загальну координацію навчальних програм курсів забезпечує  кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Проєкт фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD), яка окрім всього також надає цього року  близько 250 стипендій для студентів курсів з родин, які сильно постраждали від війни.

Курси, заплановані на 2024 рік:

Реєстрація на курси весняного семестру вже розпочата.

Цей набір курсів є розвитком та продовженням програм, що викладалися нами у 2022 та 2023 роках, які загалом відвідали близько 450 студентів з 40 українських університетів.

 

Новини

Реєстрація на літні та осінні онлайн-курси

Розпочинаємо реєстрацію на літні та осінні онлайн-курси для студентів та аспірантів біологічних та суміжних спеціальностей:

Читати далі

Про призначення стипендій

Завдяки підтримці DAAD маємо змогу виплачувати стипендії студентам онлайн-курсів, які перебувають в скрутному становищі через війну та потребують фінансової допомоги для можливості проходження курсу.

Хто може претендувати на стипендію?

Студенти та аспіранти, які є слухачами курсів.

Розмір стипендій:

200 євро для курсів тривалістю 30-59 годин

400 євро для курсів тривалістю 60 та більше годин.

Процедура відбору для отримання стипендій:

Читати далі

Розширення фінансування проекту

Наш проект отримав від ДААД розширення фінансування на другу половину 2024 року. Це дозволить нам організувати нові курси: 

Читати далі

Завершився весняний цикл онлайн-курсів нашого проєкту.

Впродовж березня-травня 2024 року проводились онлайн-курси:

- Біоінформатика,

- Молекулярна та клітинна нейрофізіологія,

- Науки про життя.

               Всього на курси зареєструвалось понад 200 студентів. Найбільше – з університетів Києва, Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Львова та Івано-Франківська. Також були слухачі з університетів Тернополя, Полтави, Херсона, Одеси та інших ЗВО.

Читати далі

Онлайн курси у березні-травні 2024 року.

У березні 2024 року розпочалось навчання на онлайн-курсах весняного семестру нашого проєкту.

На інтегрований курс "Науки про життя" цього року зареєструвалось  більше 100 студентів з 39 університетів. України. Серед зареєстрованих найбільше бакалаврантів другого та третього курсів.

Курс "Біоінформатика" - 60 слухачів, які захотіли відвідати цей курс, більшість з яких – магістранти.

Читати далі
Наші Курси
23.09.2024

Цей курс орієнтований на студентів біологічних та медичних спеціальностей. Метою курсу є розкрити роль спадковості та мінливості у розвитку нормальних та патологічних ознак людини, закономірності передачі потомству спадкових захворювань, принципи їх діагностики. Студенти одержать знання щодо організації геному людини, механізмів функціонування генів і хромосом в організмі людини в нормі і за хромосомних та генних мутацій. Буде розглянуто різні типи успадкування; застосування сучасних методів діагностики, застосування біо-медичних баз даних. Практичне застосування різних генетичних методів діагностики розглянемо на прикладі конкретних клінічних випадків з практики медико-генетичного консультування.

Всі заняття проводитимуться українською мовою.

Тривалість курсу - 30 годин (24 години лекцій та 6 годин семінарів). 

Очікувана кількість учасників – 40.

Стипендія:  20 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 6 вересня 2024 включно

Детальніше

09.09.2024

Курс включає аудиторну роботу (90 годин), самостійну роботу студентів (60 годин) та зйомку навчального відео (9 годин).

Аудиторні заняття поділяються на лекції та семінарські заняття згідно з програмою для кожної дисципліни (мікробіологія, вірусологія та імунологія), як описано нижче.

Самостійна робота (СР) - це форма організації індивідуального вивчення студентом навчального матеріалу в позаавдиторний час. Години для самостійної роботи включають час, необхідний для підготовки до семінарських занять, виконання індивідуальних практичних завдань та творчих робіт, які студенти представлятимуть на семінарах. Години самостійної роботи також включають підготовку до проміжних та підсумкових іспитів.

Однією з форм, запропонованих для підвищення пізнавальної активності та візуалізації складних практичних процесів, є навчальне відео. В рамках курсу буде знято, змонтовано та озвучено два 10-хвилинних відеоролики, які будуть використовуватися як допоміжний матеріал для практичних занять з мікробіології, які охоплюють методи стерилізації, культивування мікроорганізмів та виготовлення мікропрепаратів. 

Курс орієнтовано переважно на бакалаврантів, які хочуть працювати на стику біології та лабораторної діагностики. Буде викладатися командою викладачів з різних університетів.

Очікувана кількість учасників – 60.

Стипендія:  30 стипендій по 400 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 2 вересня 2024 включно

 

01.07.2024

Цей курс розглядає сучасні методи візуалізації, вивчення структури та взаємодій біологічних молекул. Його основна мета - розповісти студентам про можливості та обмеження кожного з найпопулярніших методів і пояснити, як обрати найпростіший та найефективніший підхід для відповіді на конкретне експериментальне питання.

Курс складається з кількох блоків, які будуть викладатися спеціалістами у відповідних галузях: Флуоресцентна спектроскопія (Василь Пивоваренко, КНУ); Флуоресцентна мікроскопія (Юрій Ковальчук, Університет Тюбінгена; Петро Хороший IOCB Prague); Електронна мікроскопія (Ніна Бондаренко, Вища медична школа Гановера/ДНУ); LC-MS та основи протеоміки (Олег Лущак, ПНУ/LMS London);  Допоміжні методи встановлення структури (Володимир Швадчак, ПНУ)

Практичні роботи охоплюватимуть робочий процес обробки реальних експериментальних наборів даних з флуоресцентних та CD експериментів, планування хроматографічних експериментів, поглиблену роботу з зображеннями флуоресцентної мікроскопії за допомогою ImageJ.

Курс складається з 26 лекційних та 14 семінарських/практичних занять. Лекції та семінари цього курсу  триватимуть по півтори години. Для семінарських занять студенти будуть поділені на 2 групи.

Всі заняття проводитимуться українською мовою.

Курс орієнтовано на студентів та аспірантів біологічного профілю, які хочуть опанувати сучасні методи вимірювання та візуалізації, що використовуються в біофізиці, молекулярній та клітинній біології. Очікувана кількість учасників – 50.

Стипендія:  24 стипендії по 400 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 23 червня 2024 включно (завершено)

Докладніше

25.09.2024

Даний курс дозволить наблизитись до розуміння  складних фізіологічних механізмів та процесів, що лежать в основі психічної діяльності людини. Студенти зрозуміють  структуру та функції центральної нервової системи, а також взаємозв'язок його різних відділів мозку  з психологічними процесами, такими як пам'ять, мовлення, увага, мотивація та поведінка. Курс також охоплює вивчення впливу емоцій, стресу та інших факторів на функціонування мозку та поведінку людини. Важливою частиною курсу є аналіз адаптаційних механізмів організму, включаючи стресову реакцію та адаптацію до змін у середовищі. Учасники також дослідять психічне здоров'я та його вплив на поведінку, включаючи розгляд різних психічних розладів та їх взаємозв'язок з функціонуванням нервової системи.

Курс складається з 15 лекційних та 9 семінарських/практичних занять. Для семінарських занять студенти будуть поділені на 3 групи.

Всі заняття проводитимуться українською мовою.

Курс орієнтовано на студентів спеціальності 091 Біологія та суміжних спеціальностей.

Очікувана кількість учасників – 100.

Стипендія:  50 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 16 вересня 2024 включно

Докладніше

01.10.2024

Курс фокусується на тому, як студентам успішно презентувати себе та власні ідеї.  Він сприяє розвитку навиків з: розробки успішної презентації для різної цільової аудиторії; управління власними ресурсами задля успішного їх працевлаштування; роботи з соціальними мережами. Під час вивчення курсу студенти зможуть освоїти корисні інструменти для візуалізації матеріалів.

Курс складається з 11 лекційних та 4 семінарських/практичних занять. Для семінарських занять студенти будуть поділені на 2 групи.

Всі заняття проводитимуться українською мовою.

Курс орієнтовано на студентів спеціальності 091 Біологія та суміжних спеціальностей.

Очікувана кількість учасників – 50.

Стипендія:  25 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 23 вересня 2024 включно

Докладніше

16.09.2024

Цей курс присвячений основним методам статистичного аналізу та представлення даних, які використовуються в біології. Він навчить правильно розраховувати довірчі інтервали для значень, будувати та використовувати калібрувальні криві, порівнювати середні значення вибірок, проводити статистичні тести та дисперсійний аналіз (ANOVA), обирати, який тест використовувати для аналізу, знаходити параметри для рівнянь нелінійний регресії, а також представляти дані в чіткій та зрозумілій формі. Всі розглянуті статистичні тести широко використовуються в наукових публікаціях в галузі біологічних наук. Курс також містить розділ, присвячений плануванню експериментів, і підходами до побудови графіків для статей у міжнародних наукових журналах.

Курс складається з 11 лекційних та 4 семінарських/практичних занять. Для семінарських занять студенти будуть поділені на 2 групи.

Всі заняття проводитимуться українською мовою.

Курс орієнтовано на студентів спеціальності 091 Біологія та суміжних спеціальностей.

Очікувана кількість учасників – 50.

Стипендія:  25 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 9 вересня 2024 включно

Докладніше

01.08.2024

Цей практичний курс надає підготовку з біоінформатичного аналізу експресії генів, зосереджуючись на аналізі РНК-секвенування з використанням R, R Studio та різних пакетів R. Крім того, курс знайомить з основними концепціями аналізу РНК-секвенування поодиноких клітин.

Всі наші викладачі є практикуючими біоінформатиками, які виконують біоінформатичні аналізи в рамках своїх робочих обов'язків або академічних досліджень. Їхній досвід викладання ґрунтується на їхній професійній діяльності та попередньому досвіді викладання на курсах НУО "Геноміка UA".

Кожне заняття складається з 30-хвилинної вступної лекції та 90-хвилинного практичного заняття. Під час цих занять студенти будуть займатися аналізом реальних даних під керівництвом інструктора, брати участь в інтерактивному оцінюванні та матимуть можливість ставити запитання.

Курс починається з R boot camp, який знайомить новачків з мовою програмування R та R Studio, а також слугує повторенням для тих, хто вже знайомий з R. Після цього курс охоплює низку тем, включаючи основи аналізу експресії генів, просунуті підходи до роботи з R, диференціальний аналіз експресії за допомогою DESeq2, візуалізацію даних, функціональний аналіз та аналіз транскриптомів поодиноких клітин.

Курс завершується підсумковим оцінюванням у формі тестів з декількома варіантами відповідей.

Крім того, курс включає командний проект, в якому студенти аналізують дані експресії з загальнодоступного набору даних, починаючи з матриці прочитань. Викладачі надають набір даних та об'єднують студентів у невеликі групи по 2-3 учасники. Кульмінацією курсу є дві заключні сесії, зосереджені на студентських презентаціях та зворотному зв'язку від викладачів. Хоча ці міні-проекти не оцінюються, успішні команди отримають додаткові сертифікати від ГО "Геноміка UA", підписані викладачами.

Всі тренінги проводитимуться українською мовою, але оскільки біоінформатика документується англійською мовою, а в цій галузі використовується усталена англійська термінологія, на кожній сесії буде надано необхідну довідкову інформацію.

Тривалість курсу - 30 годин. 

Очікувана кількість учасників – 50.

Стипендія:  25 стипендій по 200 євро. Для студентів з родин, що сильно постраждали від війни. 

Реєстрація до 23 липня 2024 включно.

Детальніше

Партнери